Trojice lvů si pochutnává na čerstvě ulovené zebře

Přidat na Seznam.cz

Na dnešním videu můžete skupinu tří lvů, kteří skolili dospělou zebru. Jedna ze samic a mladý samec trpělivě čekají, až zebra zemře, zatímco druhá samice je zakousnutá do nebohé zebry. Předem ale upozorňujeme, že záběry jsou pouze pro otrlé.

Co obvykle jedí lvi?

Jako vrcholoví predátoři ve svém prostředí jedí lvi prakticky vše, co se jim podaří ulovit. Největší část zabitých lvů tvoří právě zebry a pakoně. Pokud se však naskytne příležitost nepohrdnou ani mládětem žirafy, nosorožce nebo dokonce hrocha. Zhruba v polovině níže uvedeného videa se k zebře přiblíží obrovský lví samec a postaví se nad budoucí oběť. Jako vůdce smečky jí jako první. Po brutální tříminutové bitvě zebra umírá.

Lvi versus zebry

Lvi žerou zebry často, ale mají tendenci si pečlivě vybírat, kterého z divokých koním podobných tvorů uloví. Tito králové zvířat zabíjejí mladé zebry častěji mezi květnem a červencem a v období od listopadu do ledna. Nicméně pouze asi 15 % všech zabitých zeber tvořila hříbata. A pokud by zebry vyhynuly, nemělo by to na lvy příliš velký dopad. Protože jak jsme zmínily výše, jejich jídelníček je poměrně pestrý.

Zdroj: AZAnimals