V Hurghadě v pátek zaútočil žralok. Žena útok nepřežila

Přidat na Seznam.cz

V turisticky hojně navštěvované Hurghadě došlo v pátek 1. 7. k fatálnímu útoku žraloka. Zpráva obletěla média ve světě i u nás, informoval o ní například list The Times of Israel. Žena útok nepřežila, podařilo se jí nicméně uniknout na břeh.

V oblíbeném egyptském letovisku Hurghada došlo k útoku žraloka. Obětí se stala osmašedesátiletá plavkyně, která při konfrontaci se žralokem přišla o ruku i o nohu. Přes hrozivá zranění byla schopna doplout zpět na břeh. Zemřela až v sanitce a jako příčinu smrti média uvádí infarkt, kterému žena podlehla při převozu do nemocnice.

Pláž je nyní uzavřena (zůstane uzavřena tři dny), nicméně v době útoku na ní bylo mnoho turistů, kteří boji o život nešťastné Rakušanky přihlíželi. Oběť podle rakouských úřadů nebyla turistka, žila v Egyptě dlouhodobě a měla zde i manžela. Bydlela nedaleko od místa neštěstí.

V Rudém moři žije čtyřicet druhů žraloků. K útokům zde občas samozřejmě dochází – například roku 2018 zemřel český turista při útoku žraloka v Marsá Alamu. Oběti bylo tehdy 41 let. Přesto není třeba podléhat panice: loni bylo evidováno lehce přes sedmdesát útoků nebezpečných paryb, přičemž „jen“ devět skončilo smrtí oběti. Statisticky vzato je nebezpečnější bouřka, než žraločí čelisti…

Zdroj: www.irozhlas.cz, timesofisrael.com, pravda.sk