Velbloud byl tak hubený, že se mu zhroutily hrby. Díky záchranářům opět rychle zesílil

Přidat na Seznam.cz

Velbloud byl tak hubený, že se mu zhroutily hrby, takže ho záchranáři začali krmit téměř 30 kily potravy denně. Tím problémy pro velblouda Bubbu neskončily, měl před sebou dlouhou cestu, když záchranáři zjistili, že jeho zuby jsou ve skutečně špatném stavu a brání mu v uzdravení.

Když se skupina na jižní Floridě dozvěděla o Bubbovi, našli hladovějícího velblouda se zhroucenými hrby. Přestože organizace SPCA Horse Rescue na jižní Floridě zachraňuje koně, zachraňuje a chová také hospodářská zvířata, mezi které patří kuřata, kachny, prasata, jehňata a nyní i velbloudi. Proto bez váhání Bubbuho přijali. Ale Bubbovo zotavení chvíli trvalo a stále ho potřebovali přivést do útočiště, kde se mohl volně pohybovat.

Bubba byl tak hubený, že se mu zhroutily dva hrby, protože tam nebyl žádný tuk. Potřebovali ho nakrmit téměř 30 kily jídla každý den. Problém je v tom, že má tak špatné zuby, že ho bolí jíst. Zavolali veterináře, který okamžitě zapracoval na opravě jeho zubů. Jakmile to bylo hotovo, Bubba neměl už žádné problémy.

zdroj: Animalchannel