Velký bílý žralok, který napadl muže v Kalifornii, může být jedním z největších na světě

Přidat na Seznam.cz

Délka žraloka, který napadl kalifornského plavce, byla na základě stop po kousnutí na oběti odhadnuta na 6,1 metrů, což z něj činí jednoho z největších velkých bílých žraloků na světě. Steve Bruemmer, 62letý muž z Monterey, byl napaden 22. června při plavání ve městě Pacific Grove. Žralok ho kousl do nohy, břicha a rukou, uvádí portál Newsweek.

Život mu zachránili dva paddleboardisté a surfař, kteří mu přišli na pomoc poté, co uslyšeli jeho volání o pomoc. Braddock popsal situaci: „Byl 100 metrů od břehu. Spousta turistů volá jako vlk a křičí ‚žralok!‘. Málokdy je to tak. Většinou je to delfín. Ale tenhle chlapík dál zběsile křičel. Viděl jsem kolem něj kaluž krve, takže jsem věděl, že je to skutečné.”

Paddleboardisté se tam dostali deset vteřin před ním. Řekl jim o plánu, který měl. Zraněného muže vytáhli za jeho zdravou ruku a muži zvedli druhou ruku, která byla pokousaná. Jeho zranění na noze bylo nejvýraznější, kost byla plně vidět. Největší poškození měl na břiše na přední straně. Společnými silami se jim podařilo Bruemmera vytáhnout na břeh, kde mu byla poskytnuta lékařská pomoc.

Obrovský žralok:

„V sanitce jsem si říkal, že nevím, jestli přežiju, ale aspoň jsem mohl dýchat,“ řekl Bruemmer . „Pak jsem si chvíli nic nepamatoval.“ Bruemmer uvedl, že mu lékaři řekli, že ztratil obrovské množství krve, ale kousnutí, které utrpěl, mu nezpůsobilo žádná vážná zranění. Očekává se, že se plně zotaví.

Bruemmer uvedl, že stopy po kousnutí byly tak velké, že podle odborníků mohl být žralok velký až 6,1 m. Podle charitativních organizací Oceana a Světového fondu na ochranu přírody by se tak jednalo o mimořádně velkého žraloka, protože délka 6,1 m je uváděna jako horní hranice, které může velký bílý žralok dosáhnout.

Největším známým velkým bílým žralokem na světě je Deep Blue, který měří 6 m a váží přes 2500 kg a předpokládá se, že je mu přes 50 let. Žralok, který napadl Bruemmera, by se se svými 6,1 m zařadil mezi největší velké bílé žraloky na světě.

Seznámení s žralokem:

Zdroj: Today / youtube

Zdrok: newsweek.com, YouTube