Víte, jaké psí plemeno se k vám nejvíce hodí podle vašeho znamení?

Přidat na Seznam.cz

Nejlepší přátelství vzniká, když si každé znamení pořídí psa, který odpovídá jeho osobnosti. Portál Reader’s Digest představil nejvhodnější psí plemeno pro každé z dvanácti znamení zvěrokruhu. Podívejte se na to svoje.

Psi jsou vzácná stvoření, která nám dávají nekonečnou lásku a věrnost. Mají také jedinečné fyzické, emocionální a intelektuální vlastnosti. Kudrnatí psi mají nádherné prstýnky v srsti, klidní psi bývají pohodové osobnosti, a dokonce existují psi, kteří si rozumí s kočkami – ale věděli jste, že existují určitá psí plemena, která se nejvíce hodí ke konkrétním znamením zvěrokruhu? Je to pravda, tady jsou.


Beran: Německý ovčák

Beran je velmi tvrdohlavé znamení, které má také obrovské vůdčí schopnosti. Proto by Beran pravděpodobně dal přednost plemenu psa, které tyto vlastnosti odráží a je schopno následovat jeho vedení. Mezi taková plemena patří mimo jiné německý ovčák, dobrmanský pinč a výmarský ohař, která je také jedním z nejrychlejších psích plemen na světě.


Býk: Boxer

Býk je věrné a spolehlivé znamení, které dává přednost jemnějším věcem v životě. I když najít věrné psí plemeno je poměrně jednoduchý úkol, existují určitá psí plemena, která jsou považována za ty nejvěrnější. Nejlepší je boxer, kavalír king Charles španěl a německá doga (jedno z největších psích plemen).

Blíženci: Bišonek

Některým lidem nejlépe vyhovují klidní psi, zatímco jiní se cítí lépe v blízkosti psů plných energie a zvědavosti. Blíženci by pravděpodobně dali přednost druhému druhu psa, protože lidé v tomto znamení jsou sami zvědaví a rádi zkoušejí nové věci. Mezi plemena psů, která sdílejí tohoto ducha, patří bearded kolie, bišonek a portugalský vodní pes. Tito velmi aktivní a energičtí psi budou vždy připraveni na nová dobrodružství.

Rak: Rotvajler

Rak je extrémně rodinně orientovaný a rodinné vztahy bere velmi vážně. Nejvyšší věrnost je pro Raka nesmírně důležitá. Proto jsou buldočci a rotvajleři skvělými rodinnými psy, zejména pokud máte doma Raka. Většina lidí má při představě dobrého psa pro rodinu v hlavě zafixovaný obraz zlatého retrívra, ale navzdory své nespravedlivé pověsti mohou být rotvajleři ve skutečnosti velmi milí a láskyplní. Navíc jsou to výborní hlídací psi, což by bylo pro Raka důležité, protože toto znamení chce své blízké vždy chránit. Tato plemena psů mohou být rozhodně milující, ale často si vybírají, s kým vytvoří pouto, podobně jako Rak.

Lev: Mops

Lev je společenské znamení, které potřebuje psa se stejným šarmem a pozitivním přístupem. Co se týče kompatibility se zvěrokruhem, optimistická a aktivní plemena jako kernteriér, jezevčík, pomeranian a mops by se dobře snášela se Lvem. Tato plemena milují zábavu a potřebují majitele, který je stejně veselý a vzrušený jako oni!

Panna: Ohař

Není překvapením, že k Panně sedí několik plemen pracovních psů: border kolie, chrt, ohař, shetlandského ovčák a španělský vodní pes. Panna, která je vždy analytickým, pracovitým a odhodlaným znamením, ocení psa, který odráží její vlastní hodnoty. Ale Panny, a tato plemena, mají i něco víc než jen svou produktivitu. Panny jsou také velmi citlivé. Citlivost se nemusí nutně projevovat. Někdy jsou lidé velmi citliví, ale maskují to, stejně jako to dokážou tito psi. Proto je důležité strávit se psem před jeho oficiální adopcí dostatek času.

Váhy: Novofundlanďan

Váhy jsou jedním z nejmírnějších znamení. Toto znamení miluje rovnováhu a harmonii, a proto by jim prospěl vztah se psem, který je bezstarostný a překypuje láskou. I když někteří lidé mají strach z větších psů, velcí psi se ve skutečnosti mohou ukázat jako vřelejší a přítulnější než ti menší. Novofundlanďan je toho dokonalým příkladem. Dospělý pes může vážit až 150 kg a více, ale každý odborník na psy vám řekne, že tito psi jsou zcela tvořeni roztomilostí a oddaností. Dalšími psími plemeny, která by si Váhy mohly oblíbit, jsou bernský salašnický pes a sibiřský husky.

Štír: Pitbull

Štír je skutečná přírodní síla; Štír nikdy nejde do ničeho napůl. Jsou vynalézaví, odvážní a vášniví. Pouze pes se stejným množstvím těchto vlastností může dobře ladit se Štírem. Pro Štíra je skvělé plemeno bloodhounda, bulmastifa, zlatého retrívra (jedno z nejchytřejších psích plemen) a pitbulla. Některá z těchto plemen mohou působit zastrašujícím dojmem, zejména pokud o nich mnoho nevíte, ale jsou také velmi milá. Někteří z těchto psů jsou bouřlivější než jiní, ale Štír to rozhodně zvládne.

Střelec: Russell teriér

Toto znamení je vždycky ozdobou večírků. Jejich smích je nakažlivý a každý chce být v jejich blízkosti. Rádi cestují, prožívají dobrodružství a sdílejí se světem své pozitivní chování. Mezi plemena psů, která napodobují tento typ osobnosti, patří bostonský teriér, francouzský buldoček, Russell teriér a Shih Tzu. Tito psi jsou zábavní, umí vás rozesmát a dokážou se velmi dobře přizpůsobit novým situacím. Pokud se tedy Střelec rozhodne, že je čas najít si další dobrodružství, těmto psům nebude vadit, když se s ním vydají na cestu.

Kozoroh: Shiba Inu

Kozorozi jsou odolní a spolehliví lidé. Bývají spíše rezervovaní a velmi si cení disciplíny. Ke Kozorohům by se nejlépe hodil pes, který má klidné chování a není hlučný ani vybíravý. Velmi energický pes by byl pro Kozoroha pravděpodobně příliš zatěžující. Hodí se plemeno belgického ovčáka, šarpeje, pekinéze, rhodéského ridgebacka a shiba inu.

Vodnář: Labradorský retrívr

Vodnář je mezi znameními jedinečný. Jsou velmi originální, chytří, nezávislí a navíc lidumilní. Takže psi, kteří vynikají, Vodnáře okamžitě zaujmou a naopak. Mezi plemena psů, která by se k tomuto znamení hodila, patří labradorský retrívr, lhasa apso, kolie, havanský psík a pudl. Nenechte si ujít tyto psy s dlouhou srstí, které si budete chtít okamžitě přivést domů.

Ryby: Bernardýn

Nejnápaditější a nejcitlivější znamení vyžaduje nejzvědavějšího, nejbystřejšího a nejlaskavějšího psa. Ať už jde o hlubokou náklonnost maltézského nebo bernardýna nebo inteligenci kokršpaněla, Ryby potřebují psa, který se rád mazlí. Láska mezi Rybami a jejich psem bude intenzivní, protože Ryby vždy dávají celé své srdce všemu a všem, na čem jim záleží.

Zdroj: rd.com