Vyhrál titul o nejošklivějšího psa na světě. Přesto je dokonalý

Přidat na Seznam.cz

Soutěž o nejošklivějšího psa světa právě korunovala nového vítěze. Tento nezvyklý titul si odnesl 17letý pejsek jménem Mr. Happy Face. Jeho majitelka přesto nemohla být pyšnější.

Podle oficiálních webových stránek tato americká soutěž „oslavuje nedokonalosti, díky nimž jsou všichni psi zvláštní a jedineční“

Bezsrstý kříženec čínské chocholaté čivavy byl zachráněn z arizonského útulku v srpnu 2021. Majitelce bylo řečeno, že je to přestárlý pes a pravděpodobně nebude žít déle než měsíc. Trvalá a doživotní potřeba léků k léčbě mnoha nádorů a těžkých stavů už zabránila mnoha adopcím tohoto svérázného pejska.

„Když jsem ho poprvé potkala, věděla jsem, že je to nejmilejší tvor, kterého jsem kdy viděla. Přikutálel se ke mně a vybral si mě. Slíbila jsem si, že bude tak milován, že si nikdy ani nevzpomene na neveselý minulý život.“

Pyšná panička doufá, že její záchrana psího seniora inspiruje ostatní, aby se nevyhýbali vysokému věku nebo fyzickým omezením.

„Věřím, že tato kouzelná psí duše je také krásným příkladem, který pomáhá lidem uvědomit si, že i staří psi potřebují lásku a rodinu,“ řekla.

Až pan Happy Face dokončí svá vystoupení v médiích, vrátí se k tomu, co umí nejlépe: bude si zase hrát se svými čtyřnohými kamarády, jíst oblíbené věci, mazlit se s majiteli a užívat každý den na maximum. Přejme mu šťastný a dlouhý život.

Zdroj: thedodo.com, Twitter