Vyměnily si role. Kočka začne utíkat před myší

Přidat na Seznam.cz

Po celou dobu byly kočky brány do domácností, stejně jako do stodol, pro jejich loveckou obratnost a schopnosti zabíjet myši. Jak se ale sami přesvědčíte, ne každá kočka je dobrý lovec a ne každá myš chce být kořistí. Občas se tyto role prohodí.

Kočka a myš si vymění role

Začátek tohoto videa vypadá tak, jak bychom asi všichni předpokládali. Kočka jako lovec si všimne myši, která kolem ní probíhá a začne ji lovit. Lov se ale brzy otočí, když myš začne honit kočku. Toto vtipné video už nasbíralo statisíce zhlédnutí a mnozí komentující video popisují jako „Tom a Jerry v reálném životě“.

Kočky milují pronásledování a někdy i zabíjení v podstatě čehokoliv, co se jim plazí, nebo utíká před očima. Rodí se s přirozenými loveckými instinkty a mnoho majitelů domů na ně spoléhá při pronásledování a chytání havěti na svém pozemku. Na druhou stranu, ne všechny kočky jsou přirozenými zabijáky myší. Staletí domestikace snížila lovecké dovednosti mnoha koček a ty, které to stále dělají, to dělají spíše pro zábavu nebo jako projev náklonnosti ke svému majiteli. Když jdou na lov, mnoho koček svou kořist nejí a někdy ji ani nezabije, uvádí web Green Leaf Pest Control.

Nejlepší plemena koček k lovu myší

Americké krátkosrsté mají podle webu Victor Pets dlouhou a legendární kariéru v lovu myší. Legenda říká, že na lodi Mayflower pomáhali udržet myši mimo sklady potravin. Krátkosrsté kočky jsou kromě svých loveckých schopností také docela přítulné. V pořadí druhý nejlepší lovec je mainská mývalí kočka a na třetí místo patří sibiřská kočka.

zdroj: Victor Pets, Green Leaf Pest Control, Instagram