Za těchto 5 mražených pochoutek vás vaši psi budou milovat! Příprava je navíc jednoduchá

Přidat na Seznam.cz


Protože proč by si v této sezóně měli zmrzlinu vychutnávat jen lidé? Zkuste udělat těchto pět mražených pochoutek vašim chlupáčům a ti vás budou milovat. Recepty sdílel portál Daily Paws.


V těchto horkých slunečných dnech není nic lepšího než si vychutnat lahodnou mraženou pochoutku – ale proč bychom se měli této zábavy účastnit jen my, lidé? Na léto existuje spousta skvělých mražených pochoutek pro psy, z nichž mnohé jsou velmi jednoduché na přípravu a milují je mlsní pejsci po celém světě.

Všechny tyto recepty jsou vyrobeny z ingrediencí bezpečných pro psy, nicméně je nejlepší omezit množství pamlsků, které váš pejsek sní, na pouhých 10 % jeho denního příjmu potravy. Větší množství by mohlo narušit rovnováhu živin v jejich stravě a vést k obezitě.

Níže najdete několik originálních receptů na mražené pochoutky pro psy, které můžete svému chlupatému kamarádovi naservírovat v tomto ročním období.

Psí nanuky s arašídovým máslem a ostružinami

Recept, který vyžaduje jen pár ingrediencí, mezi nimiž je arašídové máslo a ostružiny, což potěší každého pejska. Recept spočívá v tom, že v jedné misce jednoduše rozmixujete ostružiny a ve druhé arašídové máslo, mražené banány a obyčejný jogurt. Jakmile máte obě směsi, navrstvěte je buď do formiček na nanuky, nebo do papírových kelímků, vložte do nich tyčinky na nanuky nebo pamlsky pro psy ve tvaru kostí a zmrazte, dokud neztuhnou.

Melounové nanuky s mátou

Tento osvěžující recept na melounovo-mátové nanuky pro psy se skládá pouze ze tří ingrediencí: melounu bez semínek nebo melounu cantaloupe, obyčejného jogurtu a čerstvé máty. Smíchejte je v kuchyňském robotu nebo mixéru a pak směs nalijte do silikonových formiček na pamlsky nebo do zásobníku na ledové kostky. Nechte je alespoň čtyři hodiny zmrazit, aby ztuhly, a pak budou připraveny k podávání.

Borůvkový banánový mražený jogurt pro psy

Borůvkový banánový mražený jogurt je lahodný dezert pro vašeho psa, který kombinuje obyčejný jogurt, krémové arašídové máslo, borůvky, banán. Stačí ho rozmixovat, nalít do formiček na košíčky a nahoru dát psí pamlsek jako bonus! Než ho dáte svému psovi, nechte je několik hodin zmrazit.

Mražená zelenina

Chcete-li získat jednodušší alternativu k výše uvedeným sladkým pochoutkám, zvažte zmrazení některé zeleniny vhodné pro pejsky, jako jsou zelené fazolky, mrkev, celer nebo okurky. Jen si dejte pozor na velikost porcí, protože některé druhy zeleniny, jako například brokolice a zelí, mohou u psů při konzumaci příliš velkého množství způsobovat plynatost.

Mražené ovoce

Pokud chcete ovocnou alternativu, dejte psovi některé obyčejné mražené ovoce, jako jsou banány, maliny, ostružiny nebo ananas, které jsou pro ně bezpečné. Opět však volte menší porce, protože některé pro psy bezpečné druhy ovoce, jako je meloun a mango, mají vysoký obsah cukru a mohou psům narušit žaludek, pokud jich snědí příliš mnoho.

Zdroj: Daily Paws