Zábavné video ukazuje, jak si kočky navzájem přebírají misku s jídlem

Přidat na Seznam.cz

Na první pohled to vypadá jako pozoruhodný projev kočičího chování. Zábavné video totiž ukazuje, jak si kočky navzájem přehazují misku s jídlem. Ani jedna se nechce jídla vzdát. Nebo že by se jen spravedlivě dělily?

Dělí se kočky běžně o jídlo?

Domácnosti s více kočkami mohou mít v době jídla problémy. Zatímco některé kočičky jsou ochotné se dělit, jako kočky v tomto klipu. U koček existuje typ chování, kterému se říká „potravinová agrese“. Při něm se kočky chovají agresivně vůči ostatním domácím zvířatům nebo dokonce lidem, která jsou v blízkosti jejich potravy. Toto chování má základ v úzkosti, ale projevuje se v době jídla.

Které misky jsou pro kočky nejlepší?

Plastové misky jsou pro kočky oblíbenou volbou, protože jsou robustní a relativně levné. Mají však některé nevýhody. U některých koček se vyvinula reakce na plast používaný v miskách na krmivo pro domácí zvířata. Plast se ale bohužel může poškrábat, a to velmi ztěžuje jeho řádné čištění, a proto se zde mohou hromadit bakterie. Alternativním materiálem je keramika, která se snadno čistí a lze ji vložit do myčky nádobí. Jediným problémem je, že se může snadno rozbít. A konečně misky z nerezové oceli jsou hygienické a robustní.

Zdroj: AZAnimals