Zebra unikne krokodýlovi jen o vlásek. Ten vypadá naštvaně

Přidat na Seznam.cz

Frustrace je typická emoce, když se o něco pokoušíte a naprosto se vám to nedaří. Zdá se, že stejné pocity zažíval krokodýl, když propásl šanci chytit svou oběť. Na to, jak nešťastně si počínal, se můžete podívat ve videu v tomto článku.

Vzteklý krokodýl, zraněný krokodýl?

Komentáře pod videem zmiňují, že se zvíře pohybuje tak pomalu, že se domnívají, že může být zraněné, píše A-Z-Animals. Právě když zebra dorazí ke břehu, je vidět, jak pomalu vylézá z vody, ale krokodýl ji přesto nedostihne. Naštěstí pro zebru krokodýl mine a sklouzne zpět do kalné vody.

Na svůj neúpěch reagoval tím, že začal být nepříčetný. Můžeme vidět, jak krokodýl šplouchá ve vodě, jako by to bylo malé dítě, které se vzteká, že není po jeho. Stejně jako lidé mohou i plazi, například krokodýli, cítit emoce. Strach a agrese jsou dvě emoce, které plazi projevují nejčastěji. Jedná se o základní pocity, které podporují reakci boj, útěk nebo paralýzu.

Strategie lovu krokodýla

Krokodýli při lovu skrytě sledují potenciální kořist. Několik zvířat čeká na svou oběť, až se napije nebo si odpočine u břehu vody. Poté, co krokodýl uloví svou potravu, stáhne ji do vody, kde ji utopí.

Pokud je kořist dostatečně malá, krokodýli ji zkonzumují celou, ale pokud je větší, použijí své silné čelisti a zuby, aby ji roztrhali. Svou impozantní sílu skusu využívají také k rozlomení tvrdého krunýře humra nebo želvy.

Ačkoli lidé nejsou jejich častou kořistí, krokodýli nilští, jako je ten na videu, které máme níže, sežerou buvoly a stejně tak i lidi! 

Zdroj: a-z-animals.com, Twitter