Žena se spřátelila s divokým jeřábem poté, co jí chodil neustále klepat na dveře

Přidat na Seznam.cz

V jedné floridské čtvrti je velké jezero, kde si v poklidu žije spousta divokých zvířat. Všichni místní, včetně protagonistky našeho příběhu, jim rádi hází semínka. Krmení sice není nutné, ale pokud je nepříznivé počasí, ptáky rozhodně potěší. Nikdy předtím s tím nebyl problém – až do Carla. Napsal web Thedodo.

Zatímco většina ptáků, kteří žijí v okolí, se spokojí s tím, že jen čeká, až jim ptačí zob někdo nahází, jeřáb jménem Carl je jiný. Je to chytrý, panovačný jeřáb, který ví, které rodiny ptáky krmí, a tak místo aby čekal, až to udělají ony, vezme věci do vlastních rukou.

Žena si poměrně brzy uvědomila, že Carl je jiný než ostatní ptáci, a navzdory jeho drobnému egoismu se z nich rychle stali přátelé.

“Poprvé jsem zjistila, že Carl slyší na jméno, když jsem byla vzadu v domě a všimla jsem si, jak se pohybuje po naší zahradě,” vypráví žena. “Zakřičela jsem z okna ložnice: Hej, Carle! a on běžel ke dveřím! V tu chvíli jsem věděla, že jsme přátelé.”

Nyní se tu Carl zastavuje každý den, aby si řekl o jídlo. A rozhodně se za to nestydí.

@healthyish.autumn 🐦it’s like he knows when I’m lying 🙄😂 #sassybird #carlthecrane #sandhillcranes #floridaproblems #floridawildlife #animallover #animalvideos #funnyanimals #funnyanimal #funnybirds #funnyvid #funnyshit #moresnacks @CLIPS @The Dodo #animalsdoingthings ♬ original sound – Autumn Cochella

Místo aby trpělivě čekal venku, Carl agresivně zaklepe buď na dveře, nebo na kameru u vchodu a snaží se získat pozornost. Někdy to zkouší i několikrát denně, to se pak neodbytný ptačí kamarád se svou známou dostávají do mnoha slovních sporů.

“Pokud mu ostatní ptáci sežerou všechno ranní krmení, okamžitě přijde sem a vytrvale klepe. Trochu nás děsí, že je tak hlasitý. Přes kameru ho žádám, aby odešel, protože se bojím, že mi jednou rozbije skleněné dveře!”

Obvykle však Carl neodchází. Zahrada je teď jeho oblíbeným místem k vysedávání, a dokonce s sebou v některých dnech bere i svou rodinu – Carlu, Carla mladšího a Carlu mladší.

I když jeho neustálé žádosti o jídlo mohou být trochu otravné, lidská kamarádka ho má přesto ráda a je šťastná, že si našla tak zábavného a svérázného kamaráda.

Zdroj: thedodo.com, TikTok