Ztracený kohout se po hurikánu objevil v restauraci a odmítl odejít. Nalezl tam domov

Přidat na Seznam.cz

Začátkem března čekala žena jménem Latoya Giles v autobazaru, když se někdo neobvykle postavil do fronty. Kohout přešel před jejím autem a pokračoval v chůzi ke vchodu do restaurace.

Žena slyšela zvěsti o kohoutovi od kolegů z nemocnice naproti, kde pracuje jako zdravotní sestra. Nevěřila však, že se na parkovišti usídlil živý kohout, dokud ho nespatřila na vlastní oči.

„Když jsem přicházela k okénku, kohout mi vběhl před auto, tak jsem šlápla na brzdu,“ řekla serveru TheDodo. „Pak šel ke dveřím a stál tam, jako by se díval dovnitř.“

Latoya věděla, že bez důkazů jí nikdo neuvěří, a tak začala kohouta fotit, jak stojí u vchodu do restaurace a čeká, až někdo otevře dveře.

Když žena vyjížděla z parkoviště, všimla si ještě něčeho zvláštního – kurníku. Podle zaměstnanců restaurace se u nich záhadný kohout objevil v září, krátce po hurikánu Ida, a odmítl odejít. Snažili se najít kohoutův domov, ale když se o něj nikdo v okolí nepřihlásil, zaměstnanci ho láskyplně adoptovali a pojmenovali Rocco.

Rocco se stal maskotem pobočky, kde ho zaměstnanci pravidelně krmí a starají se o něj, a dokonce mu postavili vlastní kurník. Rocco si sice vybral nepravděpodobnou rodinu, ale zdá se, že je docela spokojený.

Zdroj: thedodo.com