Ztracený pes nalezen po 7 letech, více než 1600 km od domova

Přidat na Seznam.cz

Představte si, že vám zavolají z útulku pro zvířata, že se našel váš ztracený pes. To je skvělá zpráva, že?

V tomto případě zažili majitelé také pořádný šok. Jejich milovaný přítel, který byl ukraden v roce 2014, byl nalezen. Navíc se nacházel více než 1 600 km od domova!

Ukradený jorkšír se našel po 7 letech!
Tento pozoruhodný příběh sdílel na Facebooku útulek v okrese Eaton v Michiganu (USA). Pes jménem Pepper, rozkošný mix jorkšíra, byl nalezen minulé pondělí ve městě Charlotte, více než 1600 km od svého domova.

Když se pes v roce 2014 ztratil ze svého domova na Floridě, bylo mu šest let. Krátce po jeho zmizení majitelka zveřejnila inzerát, že se její mazlíček našel. Když si ho však šla vyzvednout, zjistila, že to před ní udělal někdo jiný.

Čtyřnohý pes měl implantovaný mikročip, a tak jeho majitelka oznámila společnosti, která čipy dodává, že zvíře bylo ukradeno. Případ také nahlásila policii, ale pes se nikdy nenašel. Až dosud.

„I když neznáme všechny podrobnosti o cestě Peppera, nezjistili jsme, jak se dostal do Michiganu. Posledních pět let žil v rodině, která o jeho statusu, mikročipu a krádeži nevěděla.“ – uvádí útulek.

Když pravda vyšla najevo, noví majitelé ji naštěstí přijali s pochopením a psa vrátili. Radostná majitelka si okamžitě objednala letenku do Michiganu, aby si svého mazlíčka konečně vyzvedla. Radost nebrala konce!

„Když ji uviděl pes Pepper, rozhodně jsme viděli změnu v jeho chování,“ říká šéf útulku v rozhovoru pro WZZM. “ Opravdu si myslím, že si ji pamatoval,“ dodává.