Ztracený pes se po 13 letech vrátil ke své rodině. Jaké bylo shledání?

Přidat na Seznam.cz

Noční můra začala v roce 2009. Fenka jménem Alba, něco málo přes rok staré štěně, byla s rodinou na výletě mimo města. Pár okamžiků nepozornosti a pes zmizel. Pátrání, které trvalo měsíce, bylo zbytečné. V celém okolí bylo vylepeno množství letáků a nejen to: celé dny Albin majitel chodil a klepal na všechny dveře v okolí. Bez úspěchu. Alba už se nikdy nenajde. Anebo…?

Nyní, o 13 let později, se vrátila domů ke své rodině.

„Před pár dny nás povolali, abychom pomáhali u jednoho vystěhování z důvodu exekuce,“ říká Edoardo, který pracuje jako koordinátor péče o zvířata při těchto příležitostech. „Během provádění vystěhování nám byl předán starší pes, o kterého se už nikdo nemohl starat. Okamžitě jsme zkontrolovali, zda má pes mikročip, a zjistil jsem, že mikročip je veden na jedno jméno. Když jsme majitele informovali, byl to šok.” Byla to ona, Alba, štěně, které zmizelo v roce 2009.

Když zavolali Alessandrovi, aby mu tu novinu řekli, odpovědí byl výkřik nedůvěry, dojetí a štěstí: “Alba žije!” Alessandro spěchal do kotce, kde byla fena dočasně umístěna, aby ji znovu objal a vzal do starého domova. Po všechny ty roky se o ni staral, kdo ji potkal, ale její objev nikdy neoznámil.

„Trvalo 13 let, než ji znovu našel. Bylo to nejvroucnější objetí, jakého jsme kdy byli svědky.“

Zdroj: lastampa.it