Zvířecí záchranáři pomocí tekutého mýdla osvobodili liščátko, které na několik dní uvízlo v rezavém disku

Přidat na Seznam.cz

Lidem s v kůlně narodila koťata. Ale matka najednou zmizela a několik dní se neukázala, proto se majitelé domu rozhodli jít koťata zkontrolovat. Když však do kůlny dorazili, ke svému překvapení našli v zahradní kůlně také liščí mládě s hlavou zaklíněnou uprostřed disku rezavého kola, uvádí portál People.

Majitel domu se obrátil s žádostí o pomoc na policistu. Ten se rozhodl vyzbrojit tekutým mýdlem, aby lišce uvolnili hlavu. Malý uličník prostrčil hlavu otvorem kola, ale ke svému zděšení pak zjistil, že ji nemůže dostat zpět. Policista věděl, že není času nazbyt. Je pravděpodobné, že liščátko bylo uvězněno několik dní bez jídla a vody, takže jej bylo třeba co nejdříve vysvobodit.

Díky použití tekutého mýdla se nakonec podařilo zvířeti poměrně rychle a velmi jemně uvolnit hlavu z kola a zdálo se, že je navzdory utrpení v dobrém stavu. Po vyklouznutí lišky z pneumatiky odvezli muži zvíře do nemocnice pro divoká zvířata, kde bude odpočívat, dokud nebude dostatečně silné, aby mohlo být vypuštěno zpět na svobodu.

Zdroj: people.com, YouTube