11 let krásného přátelství mezi lvem a ošetřovatelem, který ho zachránil

Přidat na Seznam.cz

Toto je dojemný příběh 11 let přátelství mezi lvem a jeho milovaným ošetřovatelem. Muž jménem Frikkie se celý život staral o divoké kočky v Jižní Africe a nejméně 11 z těchto let se staral o lva Ziona, uvádí portál Cats.

Během těchto let se mezi nimi vytvořilo pevné přátelství a stali se z nich nejlepší přátelé! Zion je něžný a milující africký lev, který se narodil v zajetí, ale byl oddělen, když jeho otec ohrožoval jeho život.

Potřeboval proto někoho, kdo by mu byl oporou jako rodičovská postava, a tady se o slovo přihlásil Frikkie. Protože se narodil v zajetí, nemohl být lev vypuštěn zpět do volné přírody, a tak Frikkie adoptoval jako novorozené mládě. Pod ochranou svého nového opatrovníka se z něj stal malý něžný obr, protože byl obklopen láskou a bezpečím. Ve skutečnosti je Zion tak mírný, že mu vadí i zvuk bot kráčejících po zemi.

Proto si Frikkie z úcty a lásky k Zionovi vždycky zuje boty, než vezme svého velkého kočičího kamaráda na procházku. Na celý příběh se podívejte ve videu níže:

Byla to životní zkušenost, vyrůstat s ním, učit se a prožívat s ním všechny etapy života lvího samce. Lidé o lvech mluví, jako by to byly jen nějaké africké kočky, ale oni mají osobnost, mají humor a smějí se. Zion je něžný obr. Nikdy na člověka nezaútočil a opatrovník mu naprosto důvěřuje. Dvojice si je tak blízká, že spolu sdílejí postel i náklaďák! Von vychoval 19 velkých koček, ale Zion je výjimečný díky poutu, které spolu muž a lev sdílí.

Zdroj: kingdomstv.com, air.tv.