5 nejchytřejších psích plemen. Patří mezi ně i váš pes?

Přidat na Seznam.cz

Možná nejsou připraveni porazit vás v šachové partii, ale tito chytří psi se dají velmi snadno vycvičit a pak udělají vše, co si zamanete. Pět plemen s pozoruhodnou inteligencí popsal magazín Daily Paws.

Border kolie

Pokud hledáte psa, který umí téměř všechno, hledáte border kolii. Tito skvělí pastevečtí psi již po staletí hlídají stáda ovcí a pastevci je často označují za „dokonalého pasteveckého psa“. Kromě toho, že se tito psi rychle učí povely, jsou dostatečně inteligentní na to, aby se naučili a pochopili rutinu, a lze je vycvičit ke zvládání každodenních úkolů bez většího dohledu. Hbité, atletické a všímavé border kolie si vedou dobře v soutěžích agility.


Pudl

Nenechte se zmást huňatou srstí: Pudlové jsou zdatní lovci, efektivní vodní psi a jedni z nejbystřejších psů, na které narazíte. Možná jste nevěděli, že se pudlové pyšní vysokou mírou inteligence. Pod všemi těmi kudrlinkami má pudl standardní velikosti silné, štíhlé tělo, díky němuž je skvělý plavec a vynikající aportér.


Německý ovčák

Ne nadarmo jsou druhým nejoblíbenějším plemenem psů ve Spojených státech. Německý ovčák, který má snad největší kombinaci velikosti, atletiky a inteligence v celé psí říši, je ceněn pro všechny účely od výstavních soutěží přes ochranu domů až po vojenskou a policejní práci. Dobře vycvičení němečtí ovčáci, kteří jsou velmi věrní a ochotní se zavděčit, jsou také vynikajícími rodinnými mazlíčky. Nové dovednosti se učí a udržují si je se znepokojivou rychlostí a důsledností a mají fyzické nadání k tomu, aby dokázali opravdu úžasné výkony.

Zlatý retrívr

Zlatí retrívři jsou oblíbení pro svou milou, lidem příjemnou a radostnou povahu. Kromě toho, že jsou to jedni z nejpřátelštějších psů, patří také k nejchytřejším. Díky tomu se stali vynikající volbou pro služební a terapeutické psy, ale také pro práci pátracích a záchranářských psů, loveckých psů a šampionů v polních soutěžích a soutěžích poslušnosti.


Dobrman

Dobrman je dlouho jedním z nejlepších ochranářských psů na světě, fyzicky je téměř bezkonkurenční. Ačkoli jsou rychlí, mrštní a silní, největší předností těchto psů je jejich inteligence, díky níž se rychle učí nejrůznějším povelům a úkolům a majitelé se na ně mohou spolehnout.

Zdroj: Daily Paws