Žena vidí chobotnici, jak klade vajíčka do trubky, a slíbí, že je bude chránit

Přidat na Seznam.cz

Chobotnice jménem Casey si myslela, že našla místo, kde budou její mláďata v bezpečí před predátory.

Ale trubka byla ve skutečnosti lest, která ji měla dovnitř nalákat, aby ji rybáři našli a snědli. Casey však byla odhodlaná zachránit svá mláďata a žena jménem Sheree jí chtěla pomoci.

Žena se každé ráno procházela po pláži a jednoho dne našla plastovou trubku. “Viděla jsem z ní trčet chapadla. A pak vylezla ven a tehdy jsem viděla, že tam má vajíčka,” řekla žena pro web AnimalChannel. “A pak začala tu trubku tlačit zpátky do vody, což bylo naprosto mimořádné.”

Chobotnice si musí chytře vybírat, kde se schovají, protože jejich měkké tělo je činí zranitelnými vůči predátorům. “Někteří rybáři tyto trubky záměrně potopí v naději, že se v nich chobotnice usadí,” vysvětlila žena. “Chci ji zachránit, aby ji nikdo nesnědl, ani její mláďata.”

Sheree trubku přivázala k cihle a dala ji hlouběji do vody. Několikrát se vydala zkontrolovat Casey, kterou takto žena pojmenovala.

Sheree, která je mořskou bioložkou, měla radost, že se její úsilí vyplatilo, když se některé chobotničky narodily a konečně se vylíhly z vajíček.

Zdroj: animalchannel.co