Aligátor se vyplavil jen tak z moře na pláži. Florida je známá velkým množstvím těchto plazů

Přidat na Seznam.cz

Aligátoři se vyskytují na mnoha místech po celých Spojených státech. Většina z nás by očekávala, že je najdeme na místech, jako jsou jezera, bažiny a močály, abychom jmenovali alespoň některé. Avšak místo, kde byl nalezen tento aligátor na níže zveřejněném videu, ohromilo i ty nejzkušenější Floriďany.

Aligátor spatřený na pláži

V říjnu na pláži Hillsboro Beach na Floridě spatřili návštěvníci aligátora vyplaveného na břeh. Muž v níže uvedeném videu slovy, že mnoho návštěvníků pláže očekává, že na pláži uvidí různé věci, ale aligátor mezi ně nepatří. Ti, kteří žijí podél pláže Hillsboro, dokonce přiznali, že je návštěva zvířete překvapila.

Na místo byli okamžitě povolání odborníci, aby situaci vyřešili. A na videu zveřejněném níže vidíme několik pracovníků, kteří doslova bojují, aby aligátora bezpečně odchytili.

Aligátoři sice dávají přednost sladkovodním jezerům a pomalu tekoucím řekám a s nimi spojeným mokřadům, ale mohou se vyskytovat i v prostředí brakických vod a zřídka ve slané vodě.“

Kolik aligátorů žije na Floridě?

Florida je charakteristická výskytem množství aligátorů. Dokonce se zdá, že Floriďané každý den nacházejí aligátory na zvláštních místech, například na plážích.

Aligátor severoamerický (Alligator mississippiensis) z čeledi aligátorovitých se vyskytuje v celé Severní Americe a Asii. Nejhojněji jsou aligátoři rozšířeni v Louisianě, kde žije více než dva miliony aligátorů. Druhým státem s největším počtem aligátorů je Florida, kde jich žije přes milion. Není tak divu, že se tito plazi vyskytují všude a to i včetně pláže.

Zdroj: AZAnimals