Antilopa, kterou pronásleduje v řece krokodýl, by mohla konkurovat tomu nejzdatnějšímu plavci

Přidat na Seznam.cz

Na následujícím videu uvidíte plavecký závod hodný olympijských her. Antilopa totiž skončila v řece plné krokodýlů a svého života se rozhodla jen tak lehce nevzdat. Jak celý příběh ale dopadl?

Antilopa versus krokodýl

V tomto článku najdete video, ve které lidé přihlížejí děsivému momentu. Pozorují totiž antilopu, která plave v řece jako o život a pronásleduje jí krokodýl. A i když se chvíli zdá, že má antilopa navrch, krokodýl svou potencionální oběť začne rychle dohánět. To se mu nakonec podaří a ještě navíc na pár vteřin strhne zvíře pod vodu. Útok je ale neúspěšný, jelikož se antilopa vší silou odrazí a krokodýla odkopne. Naštěstí je ale blízko mělčiny, díky čemuž uteče pryč.

Jak dobře se krokodýli umí pohybovat ve vodě?

Krokodýli se ve vodě pohybují velmi dobře. Přeci jen v ní tráví většinu svého života. Celkově mohou krokodýli ve vodě dosáhnout rychlosti kolem 30 kilometrů za hodinu a někdy i mnohem rychleji, uvádí A-Z-Animals. Krokodýli mají torpédovitý tvar těla, který snižuje odpor vzduchu. Při plavání však také úhledně schovají všechny čtyři končetiny pod tělo, což jejich rychlost ještě více zefektivňuje. Také mají silný ocas, který vytváří veškerou sílu, která je pohání vpřed.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube