Antilopy se před divokými a dotěrnými psy schovaly na skále

Přidat na Seznam.cz

Když kořist pronásleduje predátor, často ví, že ji nakonec dostihne a bude muset bojovat. Každý živočišný druh však využívá dovednosti, které je příroda naučila, aby se predátorům ubránil. Podívejte se, jak chytře se rozhodly ubránit tyto antilopy.

Divocí psi pronásledují antilopy

Video zveřejněné v horní části tohoto příspěvku nás zavede do Afriky. Toto je okamžik, kdy se divocí psi snaží ulovit klipspringy, kteří jsou zahnáni do kouta na okraji útesu. Zachovají si tyto antilopy chladnou hlavu?

Na začátku videa vidíme, že skálu obklíčila smečka divokých psů. Nahoře na této skále vidíme tři klipspringery, kteří se drží na boku skály jako o život. Jedná se o velmi malý druh antilopy, který tyto šelmy pronásledovali. Trojice antilop ale věděla, že nemá šanci psům utéct. Proto vyběhli na tuto skálu a ocitli se na skalní římse. Všimněte si, jak se afričtí divocí psi snaží dostat k této kořisti z jakéhokoli úhlu. Někteří z nich jsou na zemi, jiní nahoře a někteří na boku. V 52. sekundě vidíme, jak se jeden z divokých psů pokouší sklouznout dolů, ale rychle se vrací zpět nahoru.

Co je klipspringer zač?

Klipspringer (Oreotragus oreotragus) patří do čeledi bovidae. Odhaduje se, že existuje více než 90 druhů antilop. Na rozdíl od řady z nich je klipspringer velmi malý. Tato antilopa váží mezi 8-18 kg a dosahuje výšky až 60 cm. Tyto antilopy mají velmi výrazná kopyta, která jim umožňují snadno se zaháknout za skalnaté svahy. Mají také schopnost vyskočit necelé 4 metry přímo do vzduchu. Proto nás nepřekvapuje, že se snadno dokázali udržet na skále jako by se nechumelilo.

Zdroj: AZAnimals