Arizonská rodina objevila na dvorku děsivé chřestýší doupě

Přidat na Seznam.cz

To není to, co byste chtěli najít na zahradě nebo vlastně kdekoli jinde v okolí vašeho domu. Hned na začátku následujícího videa uvidíte chřestýše, který je vytažen z květináče a odmítá spolupracovat s odborníkem na hady, když se ho snaží bezpečně uložit do bezpečného kontejneru. Pak následuje ještě něco, z čeho budete valit oči.

Vypouštění hadů zpět do volné přírody

V záběru zřetelně slyšíte varovné chřestění, jak sebou had mrská. Z videozáznamu se dozvídáme, že z jednoho domu v americkém Scottsdale bylo vytaženo celkem šest západních chřestýšů diamantových a dva sysli sonorští. Žili v blízkosti skalního útvaru a bazénu.

Ve zbývající části videa je vidět, jak odborník na hady vypouští hady zpět do volné přírody, což musí být velmi uspokojivá část jeho práce, uvádí A-Z-Animals. Chřestýší maskování proti klackům a větvím je vynikající.

Umění vypouštění hadů

Chcete-li vypouštěným hadům poskytnout co nejlepší šanci na přežití, musíte vědět, co děláte. Tento odborník vysvětluje, že vypouští do přírody užovky a dva chřestýše diamantové.

Protože hadi pocházejí ze stejné oblasti, je v pořádku je vypustit na stejném místě. Jako oblast, kterou hadi společensky využívají, určil hnízdo potkana obecného. Tam se již nachází pár samec-samice a vypuštění pouze jednoho dalšího samce by mohlo být problematické. Protože se však vypouští i samice, mělo by to dopadnout dobře!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube