Celá tygří smečka na jednoho ptáka: Viděli jste někdy smečku tygrů?

Přidat na Seznam.cz

Tygři – obávaná zvířata džungle, která ale žijí osamoceně. Jak je tedy možné, že existuje celá tygří smečka? Podívejte se, jak tato pruhovaná rodinka uloví ptáka!

Tygři jsou největší kočkovité šelmy, jaké na naší planetě momentálně žijí. Na délku mohou dorůst až tři metry, do výšky jeden metr a vážit mohou i dvě stě kilogramů! Kromě toho, že se jedná o největší kočku, je mezi šelmami tygr vybaven také nejdelšími špičáky – jeho zuby mohou mít i deset centimetrů! Od ostatních kočkovitých šelem se liší také tím, že rád plave.

Rodina

Tygr není lev, a proto je nepravděpodobné, abyste viděli tygří smečku. Ačkoliv tygři žijí osamoceně, je ale možné vidět matku s téměř dospělými mláďaty, ta ale v dospělosti odcházejí. Během té doby se učí především lovit, přičemž úspěšný úlovek si tygr odnese z každého desátého až dvacátého pokusu. Je ale zajímavé, jak se z těchto tygrů, kteří zjevně žijí v rezervaci, či jiném umělém prostředí, stala synchronizovaná smečka. Podívejte se na toto video.

Věděli jste?

Věděli jste, že každý tygr má jiný vzor srsti? Oproti jiným kočkám mají také „falešné oči“, tedy bílé skrvny v černé srsti na uších. Podle jedné teorie jim slouží jako druhé oči, které mají odradit predátory, aby na ně zaútočili zezadu. Jiná teorie tvrdí, že se díky nim mláďata orientují v trávě, a následují tak matku.

zdroj: mundo, stoplusjednicka, hobbio