Jak dlouho vydrží pes sám doma? A co dělat když celý den pracuji?

Přidat na Seznam.cz

Mnoho páníčků by se svými čtyřnohými kamarády trávili nejradši 24 hodin denně, ale ne vždy je to možné a praktické. Potřebujete být déle v práci, zajít si do obchodu nebo zacvičit a přemýšlíte, jak dlouho vlastně může váš mazlíček zůstat sám?

Každý jeden pejsek je úplně jiný, ale obecně platí pravidlo, že dospělý pes by neměl zůstat sám déle než čtyři hodiny. Po této době se většinou nudí a je smutný, jelikož mu chybí společnost. Je velmi důležité myslet na to, aby měl váš kamarád po dobu vaši nepřítomnosti vždy přístup k pitné vodě a počítat s tím, že většina dospělých psů vydrží “nečůrat” maximálně osm hodin.

Naopak štěňata by neměla zůstat sama déle než dvě hodiny a tato doba by se měla budovat postupně. Přece jenom jsou to “miminka”, která vyžadují mnohem více pozornosti.

Psí parťák vás nenahradí

Koupě dalšího psa nemusí proti osamělosti pomoci. Psi vyhledávají lidskou společnost a váží si vašeho času stráveného s nimi. Někteří jedinci navíc nemají rádi společnost jiných zvířat a tudíž by pořízení dalšího psa mohlo vést ke konfliktům.


Celodenní zaměstnání

Váš pejsek bohužel celý den sám zavřený v bytě nevydrží. Pokud to lze je vhodnou volbou uvolnit se z práce alespoň na jednu procházku. Jestliže to možné není, měli byste se porozhlédnout po nějakém pejskaři, nebo “psí školce”.

Zdroj: purina.co.uk