Lvice ukázala, že na velikosti záleží. Odstrčila levharta a hyenu od jejich společné kořisti

Přidat na Seznam.cz

Jeden z nejčastějších výrazů, který neustále slýcháme, zní „na velikosti nezáleží“. Opravdu to ale platí vždy? V dnešním článku se můžeme přesvědčit o opaku.

Společný oběd levharta a hyeny

V níže uvedeném videu můžete nejprve vidět dvě dravá zvířata, levharta a hyenu, která obě narazila na mrtvou antilopu. S největší pravděpodobností zvíře zabil levhart. A hyena se k němu drze přidala, aby si na této potravě pochutnala. Přežití ve volné přírodě není vždy o tom, že ulovíte a tím je kořist vaše. Někdy je to o tom být dostatečně velký, abyste ho mohli ukrást nebo se o něj podělit s někým jiným. Pro tohoto levharta nemělo smysl snažit se hyenu zahnat. Chtěl jen sníst, co nejvíce z této potravy.

Lvice na obzoru

Zatímco si obě zmiňovaná zvířata pochutnávají na antilopě, vidíme, že hyena nepřestává být ve střehu. Důsledně se rozhlíží kolem sebe, aby se ujistila, jestli na ně v blízkosti nečíhá nějaké nebezpečí. V divočině je totiž důležité být stále ve střehu, protože nejzranitelnější jste právě tehdy, když jste nepozorní.

A udělala dobře, protože v okamžiku oba zaslechli, jak v křoví za levhartem něco šustí. Oba přestanou jíst a otočí se, aby se podívali, a přestože zprvu nevidíme, jaké zvíře se blíží, vidíme strach v očích obou, kteří se raději rozhodnou odejít. Po jejich odchodu se na scéně objevuje lvice. Ujistí se, že jsou pryč, a pak se skloní, aby dojedla chutné jídlo, které jí bylo připraveno.

Zdroj: AZAnimals