Nejlepší kamarád psa se ztratí, a tak se ho odhodlaný majitel vydá hledat

Přidat na Seznam.cz

Muž jménem Dave Schmidt našel ve psu Dexterovi svého nejlepšího přítele. Když se totiž k němu jeho snoubenka přestěhovala, rozhodli se adoptovat zachráněného psa. Šli do útulku a hned věděli, že je to pes, kterého chtějí.

Byl to trochu blázen a vždycky si chtěl hrát. Tak se seznámil se svým nejlepším psím přítelem Doakesem. Doakes se procházel kolem bloku, když uviděl Dextera. Doakes se k Dexterovi přiblížil a hned si spolu hráli!

Jejich přátelství však mělo několik problémů. Jednoho dne se Doakes zastavil a Dave si všiml, že v okolí je kontrola zvířat. Viděl, jak Doakes přišel bez obojku. Schoval ho u nich v garáži, dokud kontrola zvířat neodjela.

Nakonec našli Doakesovu rodinu, dali mu obojek a řekli jeho majiteli, aby mu ho nesundával, aby si ho neodvezla kontrola zvířat. Druhý den šel Doakes na jejich dvůr znovu, ale obojek už neměl a o několik dní později už nebyl k nalezení, píše web AnimalChannel.

Dave si uvědomil, že Doakse možná odvezli do útulku. Věděl, že musí něco udělat, aby Doakse zachránil. Hledal ho v útulku, který tvrdil, že Doakes tam není, ale v jedné z těch klecí s více než 100 psy ho nakonec našli celého vyděšeného.

Vzal Doakese domů a držel ho uvnitř, aby ho jeho majitelé našli. Věděl také, že musí udělat něco pro to, aby mu poskytl lepší a bezpečnější domov.

Dave a jeho rodina se rozhodli přestěhovat na venkov. Měli oplocený trávník, kde si Dexter a Doakes mohli celý den hrát. Běhali kolem, honili se, a když byl čas odpočinku, spali vedle sebe. Oba psi naplnili jejich nový domov tolika radostí. Především však poskytl Doakesovi bezpečné místo a na jeho tváři je vidět, že je prostě vděčný, že má šťastný domov.

Zdroj: animalchannel.co