Občané se stávají zachránci zvířat a ptáků bez hlasu

Přidat na Seznam.cz

Léto se projevuje po celé zemi, a tak horko pociťují i zvířata, jako jsou toulaví psi, krávy a dokonce i ptáci. Na pomoc jim přicházejí milovníci zvířat, neziskové organizace a občané, kteří se starají o to, aby netrpěla žízní.

V městských komunitách mnoho lidí toulavé psy krmí, ale málokdo myslí na to, aby jim dal vodu, která je také nezbytná. Zvířata se k čerstvé vodě dostávají obtížně. Naší povinností je zajistit jim pitnou vodu.

Organizace Water for Voiceless rozdává zdarma misky s vodou v 15 indických městech, aby pomohla toulavým zvířatům. Pořádá také osvětové programy ve školách a na vysokých školách, aby inspirovala studenty k pomoci toulavým zvířatům. Nejen v létě, stejně jako my lidé, i zvířata potřebují vodu každý den. Proto je potřeba rozdávat misky s vodou po celý rok.

Milovnice zvířat a učitelka, vystavila před svou školou 25litrovou misku na vodu, aby pomohla toulavým zvířatům a ptákům. Studenti se také učí, že i oni by měli dělat totéž. Bohužel jsou tu pořád tací, kteří bijí toulavé psy nebo po nich házejí kameny.

I když u nás není situace s toulavými psy aktuální, zejména na vesnicích by v létě měli lidé na čtyřnohé kamarády pamatovat.

Zdroj: The Hindu