Seznamte se s nejroztomilejším mládětem antilopy, jaké jste kdy viděli!

Přidat na Seznam.cz

Tenhle prcek, skálolez skákavý pocházející ze subsaharské Afriky, se narodil 15. dubna v Brevardské ZOO v Melbourne na Floridě. Tento nový přírůstek byl natolik drobný, že nevážil ani dvě kila!

Devátý narozený potomek v místní ZOO

Mládě, které zatím nemá jméno, je devátým skálolezem narozeným v brevardské zoo, píše o této šťastné události DailyPaws. Jeho matka je čtyřletá Debora a otcem šestiletý Abaju. Podle ZOO dospělý jedinec váží 9 až 18 kilogramů. Ačkoli mohou vypadat drobně a křehce, ve skutečnosti jsou docela zdatní atleti. Většinu svého života strávily na skalních útvarech zvaných kopje a svá drobná, ale speciálně konstruovaná kopýtka používaly ke šplhání, nehybnému stání a skákání.

Koala nebo antilopa?

Mnozí uživatelé, které měli tu čest mládě zahlédnout, si nemohli nevšimnout zajímavých uší, které tento druh antilopy má. Nápadně totiž připomíná koalí uši, což zvířeti přidává na roztomilosti. Nicméně na rozdíl od vačnatců dovedou skálolezové vyskočit do výšky až téměř 4 metrů!

Momentálně jsou skálolezové klasifikovány jako druh závislý na ochraně a vyskytují se ve velkých parcích jako je například Serengeti. Pokud byste se chtěli na tuto antilopu podívat, tak bohužel budete muset do Afriky, jelikož naše ZOO skálolezy nechovají.

Zdroj: dailypaws.com, Instagram