Slon zahlédl topícího se zvířecího kamaráda a okamžitě požádal lidi o pomoc

Přidat na Seznam.cz

Co bychom si počali bez zvířat? Vždycky nás překvapí svými laskavými gesty a roztomilostí. Možná by se od nich lidstvo mohlo poučit, jak se chovat k ostatním. Například tento slon pomohl antilopě v nouzi, uvádí portál Pethelpful.  

Slon uviděl topící se antilopu. Když všechny ostatní antilopy vypadaly, že utečou, tento slon se rozhodl zůstat. Aby nebohé zvíře dostal z vody, potřeboval však pomoc, protože si nebyl jistý, jak to udělat sám. Podívejte se, co tento něžný obr udělá, aby pomohl svému příteli v nouzi.

Není úžasné, jak tento slon upozornil ošetřovatele, že je něco v nepořádku? Dokonce tam celou dobu zůstal, aby zjistil, jestli může nějak pomoci. Ošetřovatel neztrácel čas a skočil nebohé antilopě na pomoc. Viděli jste, jak se slon chobotem snaží antilopu vytáhnout?! Naprosto neuvěřitelné!

@yahooaustralia A drowning #antelope was saved by a #zoo staff member after an #elephant roared to alert the danger in #GuatemalaCity 🐘 #guatemala #guatemalazoo #animals #wildlife #anteloperescue #animalrescue #yahoonews #yahooaustralia ♬ Lazy Sunday – Official Sound Studio

Tento slon byl tak nesobecký a opravdu chtěl pomoci. Sloni jsou jedni z mála zvířat, která pomohou ostatním, i když to neprospívá jim ani jejich stádu. Možná odtud pochází výraz něžný obr, který je vždy ochotný pomoci jinému zvířeti.

Zdroj: pethelpful.com, TikTok