Sloni se snaží zachránit nosorožce před drápy lvů

Přidat na Seznam.cz

V pozoruhodném aktu solidarity zasáhla skupina slonů, aby zachránila nosorožce, který uvízl mezi lvy. Tento incident se stal v namibijském národním parku Etosha. Turistka a její přátelé byli toho dne jediní lidé u napajedla Aus, kteří měli štěstí při pozorování. Smečka lvů se vydala směrem k napajedlu a naplnila atmosféru vzrušením.

Nosorožec uvízl poblíž napajedla. Tehdy se lvi opatrně přiblížili k nosorožci a zaútočili na něj. Po spatření bezmocného nosorožce mu na pomoc přišlo kolem procházející stádo slonů. Video ukazuje, jak lvi útočí na zaseknutého nosorožce. Po spatření scény se sloní stádo vrhne směrem ke lvům. Jakmile lvi odejdou, jeden ze slonů se dokonce přiblíží k nosorožci a pokusí se ho vytáhnout z napajedla.

Tento příspěvek byl sdílen na YouTube. Od té doby, co byl sdílen, zaznamenal více než 16 milionů zhlédnutí. Příspěvek má také mnoho lajků a komentářů. Mnozí byli ohromeni, když viděli toto video. „Tohle by mělo mít více lajků, protože nám to ukazuje, jak tu musíme být pro ostatní, když jsou v nouzi,“ uvádí jeden z komentujících.

zdroj: Hindustantimes