Spí psi a kočky v zimě více? Známe odpověď

Přidat na Seznam.cz

Spí psi a kočky v zimě více? A pociťují stejně jako lidé sezónní deprese? Co byste měli dělat, pokud chytají příliš mnoho zet? Máme pro vás odpovědi na všechny vaše otázky.

Kolik spánku potřebují psi a kočky?

Většina dospělých psů spí osm až 14 hodin denně, píše web DailyPaws. Štěňata a starší psi stráví spánkem 18 až 20 hodin denně. Kočičí spánkový režim je poněkud odlišný od psího. Kočkovité šelmy stráví spánkem přibližně 70 % svého života, a to z velké části různými kočičími šlofíky. V denních číslech to znamená 18 hodin spánku denně u více než 40 procent koček.

Ačkoli mláďata mají tendenci spát v delších časových úsecích, kočky spí v kratších intervalech několikrát denně. Tyto kočičí šlofíky trvají v průměru hodinu a čtvrt dohromady a jsou rozdělené do 15 minut. Ačkoli lidé mají cirkadiánní rytmus, kdy v noci spíme a přes den jsme vzhůru, psi se tomuto rytmu často přizpůsobují, ale u koček je tomu naopak.

Spí psi a kočky v zimě více?

Psi a kočky v zimě pravděpodobně spí o něco více. A většinou je to způsobeno stejným druhem důvodů, proč jsou lidé méně aktivní. Je jim zima! Budou vyhledávat útulnou deku, aby se mohly zachumlat, a teplejší místo ke spánku. Pokud nemohou najít vnější zdroj tepla, mohou se potřebovat pohybovat, aby se zahřáli.

Mohou mít psi a kočky sezónní depresi nebo zimní horečku?

Zvířata mohou být neklidná, když jsou uvnitř častěji než v jiných měsících. Koneckonců v létě jim můžete nechat otevřená zadní vrátka, aby mohla volně prozkoumávat váš oplocený dvůr. Méně času stráveného honěním za míčky a dobrodružstvím v nich může vyvolat určitý druh sezónní deprese. Důležitější než bilancovat roční období je však sledovat běžné proměny. Mějte na paměti, že někdy se váš mazlíček prostě cítí méně plný energie, a to je v pořádku.

Problém nastává, když psy nelze vůbec motivovat k pohybu, to je signál, že může nastat problém. Když si všimnete, že se tyto vzorce změnily, může to být důvodem k důkladnému vyšetření u vašeho veterináře. U koček může hypotyreóza, tedy stav, kdy štítná žláza nevytváří a neuvolňuje do krevního oběhu dostatečné množství hormonů štítné žlázy, způsobovat letargii a zvýšenou spavost.

Zdroj: dailypaws.com