Ozvučovací technika a varovné systémy, které se hodí do obcí a měst

Přidat na Seznam.cz

Moderní doba přináší řadu možností, jak se dostat k informacím. Prim kromě klasických médií, tedy televize a rozhlasu, hraje především internet. Přesto se najdou důvody, proč například v obcích udržovat systémy obecních rozhlasů, byť se mnohým z vás mohou jevit jako zastaralé a zbytečné zdroje. Města a regiony by na ně hned z několika důvodů neměly zanevřít, navíc je vhodné je doplnit o moderní elektronické varovné systémy.

Jak je to s obecním rozhlasem, má ještě smysl?

V případě, že na ulicích, respektive různých stožárech a vyšších patrech objektů uvidíte ampliony, většinou se jedná o obecní drátové rozhlasy. Ty měly obrovský význam především v minulém století, dnes se na ně trochu neprávem zapomíná a obce do jejich modernizace nechtějí příliš investovat. To však může být na škodu, protože i dnes mají svůj význam. Zejména v krizových situacích, kdy například nefunguje veřejná elektrická síť. V tu chvíli jsou rázem občané odpojeni od internetu a mobilních sítí, nemohou se dostat k potřebným informacím. Pak je to právě obecní drátový rozhlas (potažmo jeho bezdrátová forma), s jehož pomocí se k občanům daného města či vesnice dostanou potřebné novinky.

Náramně se obecní rozhlas hodí při různých živelných pohromách. U nás jde typicky o povodně, požáry, vichřice apod. Samozřejmě se dá rozhlas stále využít k běžnému informování lidí o aktuálním dění, připravovaných kulturních, sportovních a společenských akcích apod.

Máte-li na starost obecní drátový rozhlas a hodláte jej inovovat, obraťte se na společnost Elmik. Na stránkách https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/ naleznete detailní informace. Zmíněná firma, která na trhu působí už od roku 1994, kromě prodeje zajišťuje kompletní instalace a servis zařízení.

Varovné systémy

Je rozhodně dobré, pokud obce v ČR z preventivních důvodů a kvůli bezpečnosti svých obyvatel investují do kvalitních varovných zařízení. Mezi nejpoužívanější varovné systémy, které lze rovněž pořídit od výše uvedené společnosti Elmik, patří především elektronické sirény, lokální výstražná zařízení typu srážkoměrů, potažmo bezdrátový informační systém BIS, který lze snadno propojit s rozhlasovými ústřednami.