Největší francouzský buldoček na světě nechává lidi v úžasu. Vypadá jako malý hroch

Přidat na Seznam.cz


O čtyřletém francouzském buldočkovi, který se jmenuje Daddy Diaz se tvrdí, že je „největším francouzským buldočkem v Austrálii“. Zároveň je se svou velikostí na nejlepší cestě stát se největším zástupcem svého plemene na celém světě, píše deník Mirror.

Francouzský buldoček, který váží neuvěřitelných 22 kg, by mohl být největším zástupcem svého plemene na světě. Při Diazově posledním vážení dosáhla jeho váha více než dvojnásobku průměrné hmotnosti pro jeho plemeno.

Diaz, jinak známý jako Daddy Diaz je zatím největším zástupcem francouzského buldočka v Austrálii. Majitel jménem Aden Bedot ze Sydney si uvědomil, že z Diaze vyroste velký kluk, když mu bylo pouhých šest měsíců. Jeho táta, jež se jmenuje Bronx ho přijel navštívit a Diaz byl tehdy skoro větší než on. Diazův táta přitom není žádný malý pes, sám váží asi 16 kg.

Jeho panička o něm říká, že miluje lidi. I když ti většinou neprojdou dveřmi, protože je vzrušením převálcuje. Čtyřletý pes, který byl popsán jako malý hroch, díky své velikosti nasbíral na Instagramu 14 600 sledujících, kteří žasnou nad tím, jak je velký. Kromě jeho velikosti obdivují jeho roztomilost.

V posledních letech vzrostla obliba francouzských buldočků raketovým způsobem. Ač je toto plemeno oblíbené, před jeho pořízením byste měli koupi psa zvážit. Angličtí buldoci jsou kvůli krátkému čenichu a plošší široké lebce náchylní k onemocnění známému jako syndrom brachycefalické obstrukce dýchacích cest. Mohou trpět kožními problémy, vykloubením čéšky a onemocněním ledvinových kamenů.

Zdroj: mirror.co.uk