Ukrajinský prezident udělil psovi medaili za záchranu života

Přidat na Seznam.cz

Uprostřed probíhající války na Ukrajině, která vyhnala z domovů nespočet lidí a jejich domácích mazlíčků, si prezident Volodymyr Zelenskyj našel čas, aby uctil jednoho z nejstatečnějších příslušníků této služby.

Byl jím malý pes jménem Patron, který vyčenichal bomby a jehož nos doslova zachraňuje životy. V neděli na slavnostním ceremoniálu v Kyjevě obdrželi dvouletý Jack Russell teriér a jeho majitel z rukou prezidenta Zelenského medaili „Za obětavou službu“. Dvojice byla oceněna za svou roli při ochraně vojáků a civilistů před výbušnými zařízeními na bojišti.

„Chci ocenit ty ukrajinské hrdiny, kteří již naši zemi odminovávají,“ řekl podle webu TheDodo Zelenskyj během ceremoniálu. „A spolu s našimi hrdiny – úžasného malého sapéra Patrona, který pomáhá nejen zneškodňovat výbušniny, ale také učit naše děti potřebným bezpečnostním pravidlům v oblastech, kde hrozí nebezpečí min.“

Patron se na Ukrajině proslavil po ruské invazi poté, co mu úředníci připsali zásluhu na zneškodnění desítek výbušnin od začátku války.

Patron je skutečný hrdina – a nyní má medaili, která to dokazuje.

Zdroj: thedodo.com