Věděli jste, že královniny corgi mají vlastní menu? A připravují ho královští kuchaři

Přidat na Seznam.cz


Není žádným tajemstvím, že královna považuje své milované corgi za součást královské domácnosti, protože jsou jejími nejvěrnějšími společníky už od dětství. Život královského štěněte je však mnohem luxusnější, než si možná dokážete představit!

Nejenže mají hýčkaní mazlíčci svůj vlastní exkluzivní jídelníček, princ William, princ Harry a další členové královské rodiny jsou známí tím, že svým čtyřnohým přátelům poskytují čerstvě ulovenou potravu. Rozhodně žádné suché granule, píše deník Hello.

Královna, která své corgi nazývá „svou rodinou“, dbá na to, aby se s jejími věrnými společníky zacházelo jako se skutečnými členy královského klanu. Čím přesně se tedy nejrozmazlenější psíci v Británii živí?

O velmi přísné stravě královských corgiů i o jejich „veselé“ povaze se rozpovídal bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady, který pro královnu pracoval 11 let. „Když jsem pracoval v paláci, měli jsme pro psy královské menu,“ řekl Darren v rozhovoru. „Každý měsíc nám ho do kuchyně vybírala a posílala paní která se starala o všechny psy. Každý den by tam bylo uvedeno, co mají psi dostat. Jeden den to bylo hovězí, druhý den kuřecí, další den jehněčí, další den králík a v těchto dnech se to střídalo,“ líčí.

„Přišlo hovězí, uvařili jsme ho, nakrájeli na opravdu jemné kostičky a pak jsme to samé udělali s kuřecím. Pošírovali jsme je a opět jsme je nakrájeli na opravdu hodně malé kousky, aby v nich nebyly kosti a psi se neudusili,“ vylíčil přípravu jídla milovaným psům.

„Princ William a princ Harry stříleli na Windsorském panství králíky, takže jsme dostávali králíky, museli jsme je očistit a pak uvařit,“ řekl. Některé dny pak museli na jídelníček přidat zelí, jiné rýži.

Samotný režim krmení psů byl stejně tak přísný. „Každý den kolem druhé nebo třetí hodiny odpoledne přišel královnin lokaj do kuchyně a odnesl nahoru psí žrádlo, aby nakrmil královské corgi. Každý z nich měl vlastní misku,“ řekl šéfkuchař. Královna je podle něj krmila sama, a to poté, co si dala čaj.

Není žádným tajemstvím, že 94letá panovnice své corgi opravdu miluje. Svého prvního corgiho Susan dostala, když jí bylo 18 let, a malého psíka si dokonce vzala na líbánky s princem Philipem. Také jako mladá dívka vyrůstala obklopena corgi. Královna se od svých corgiů nikdy nevzdálí. V roce 2016 byli vyobrazeni na oficiálních portrétech k 90. narozeninám Jejího Veličenstva a v roce 2012 si také slavně zahráli ve skeči Jamese Bonda na olympijských hrách v Londýně.

Zdroj: hellomagazine.com